Меню

Замовити замір
Консультація

Натисніть, щоб закрити

Замовити замір

Де необхідно виконати замір?


Для підтвердження заміру краще:


Надіслати лист

2272535@gmail.com

Натисніть, що перейти в пошту
або можете заповнити форму нижче:

Натисніть, щоб закрити

Замовити консультацію

Додаткова інформація

067 123 7755

067 123 7755

Чому виникає конденсат на вікнах?

Проблема виникнення конденсату на поверхні вікон в холодний період року – дуже розповсюджене явище серед власників металопластикових вікон. Зрозуміло, що вперше зіштовхнувшись з проблемою конденсату на нових пластикових вікнах, замовники починають думати, що вікна неякісні або неправильно встановлені. Насправді, причин випадіння конденсату на вікнах декілька, тому давайте розбиратись в них.

Що таке конденсат і які фактори впливають на його утворення?

З курсу фізики нам відомо, що конденсатом називають результат переходу речовини з газоподібного в рідкий стан під час охолодження. Температуру, при якій відбувається випадіння конденсату, називають «точкою роси». Тобто, коли якась поверхня досягає точки роси, на ній почнуть з’являтися крапельки вологи.

Точка роси залежить від двох факторів: вологості повітря і температури в приміщенні. Якщо говорити узагальнено, то чим вища вологість і нижча температура, тим більша вірогідність утворення конденсату. Тому боротьба з конденсатом повинна відбуватися в двох напрямках: зниження вологості в приміщенні, і підвищення температури в приміщенні і поверхні вікна конкретно.

Причини виникнення конденсату на вікнах та методи боротьби

1. Недостатня вентиляція є найрозповсюдженішою причиною

Справа в тому, що в старих вікнах було достатньо щілин і тріщин, щоб повітрообмін відбувався навіть при зачинених вікнах. Сучасні пластикові вікна, за умови високої якості конструкції та її монтажу, є абсолютно герметичними, тому волога залишається в приміщенні і за сприятливих умов випадає у вигляді конденсату.

Саме тому для пластикових вікон однією зі значущих вимог експлуатації є необхідність організувати регулярне провітрювання або використовувати сучасні системи вентиляції.

Провітрювати необхідно двічі на день по 10-15 хвилин, в зимовий час використовувати функцію щілинного провітрювання. Можна встановити системи вентиляції, це може бути клапан приточної вентиляції, рекуператор, віконна профільна система з інтегрованою вентиляцією (REHAU GENEO INOVENT).

2. Підвищена вологість повітря

Оптимальний показник вологості в житловому приміщенні складає 40…60%. Якщо показники вологості вищій, то можуть виникати певні проблеми, такі як випадіння конденсату і подальше утворення цвілі. Як відомо, цвіль в домі може провокувати погіршення стану здоров’я мешканців: це можуть бути алергічні реакції, захворювання дихальних шляхів, зниження імунітету.

Надлишкова вологість в домі може бути спричинена побутовими діями (приготування їжі, приймання душу, прасування, розвішена випрана білизна, велика кількість вазонів на підвіконні), відсутність або несправність вентиляції на кухні та санвузлах, а також при наявності протікань в трубах, затікання даху і т.п.

Тому необхідно перевірити прохідність вентиляційних каналів в домі, герметичність труб, цілісність даху; змінити деякі побутові звички (не сушити речі на кухні, бо там і так достатньо вологи від приготування їжі; залишати відкритими двері ванної після прийому водних процедур; мінімізувати кількість рослин на підвіконні); регулярно провітрювати.

3. Комплектація вікна, що не відповідає кліматичним умовам

Для нашої кліматичної зони рекомендовані 5-ти і більше камерні профілі та двокамерні енергозберігаючі склопакети. В іншому випадку вікно не забезпечить необхідної теплоізоляції, його поверхня (скло) буде холодним, а значить вірогідність конденсату вищою.

Доведено, що інертні гази, закачані в камери між склом, значно знижують ймовірність конденсату завдяки тому, що сповільнюють теплопередачу між склом у склопакеті.

4. Порушення правильної циркуляції теплого повітря від опалювальних приладів

Зазвичай опалювальні прилади розташовуються під вікном. Тепле повітря від опалювальних приладів повинно підніматися вверх вздовж вікна. Якщо на вашому вікні дуже широке підвіконня, воно перешкоджає руху повітря і збільшує вірогідність утворення конденсату.

Підвіконня повинно виступати за межі стіни на 5 -7 см. Якщо підвіконня планується широким з метою використання його як письмового стола, чи робочої поверхні на кухні, тоді необхідно встановлювати спеціальні решітки для проходження теплого повітря крізь підвіконня.

Конденсат в середині склопакета

Якщо Ви помітили, що конденсат почав утворюватися в середині склопакета, то це свідчить лише про те, що ваш склопакет перестав бути герметичним. В такому випадку необхідна заміна склопакету на новий.

Впоратись з даною проблемою власноруч неможливо: в зимовий період поява конденсату всередині буде неминучою.

Що спричинило розгерметизацію склопакету? Зазвичай причиною є його низька якість. Тому обирати слід лише склопакети від крупних виробників, які мають високоточне автоматизоване обладнання, що випускає якісну продукцію. Також склопакет може втратити герметичність, якщо були допущені помилки при монтажі віконної конструкції.