Меню

Замовити замір
Консультація

Натисніть, щоб закрити

Замовити замір

Де необхідно виконати замір?


Для підтвердження заміру краще:


Надіслати лист

2272535@gmail.com

Натисніть, що перейти в пошту
або можете заповнити форму нижче:

Натисніть, щоб закрити

Замовити консультацію

Додаткова інформація

067 123 7755

067 123 7755

Конденсат на вікнах. Що робити?

Проблема утворення конденсату та нові металопластикові вікна часто пов’язані між собою . Як правило, у замовника це викликає жахливе обурення і звучить це приблизно так: «…раніше такого не було, а тут поставили нові дорогі вікна і на тобі…!!». Давайте розберемося в цьому явищі, а саме, варто розібратися, звідки взагалі береться конденсат і яка його природа.

Звідки береться конденсат на вікнах?

Конденсат випадає через надлишок вологи у приміщенні. Вологість у приміщенні зростає від життєдіяльності людини (душ, чайник і т.д.), а також вологу виділяють рослини, які знаходяться в приміщенні. За певних умов надлишок вологи випадає у приміщенні у вигляді конденсату. При цьому конденсат з’являється на найхолодніших поверхнях в кімнаті. У більшості випадків, конденсат випадає на склопакетах (скло завжди має температуру трохи нижче, ніж всі інші поверхні в приміщенні).

Тобто, як Ви вже розумієте вікна тут не до чого. Після тривалих пояснень процесу утворення конденсату в приміщенні у замовників виникає одне й те саме питання: «… а чому цього явища не було при старих вікнах?». Вся справа в тому, що старі вікна були не герметичними і надлишок вологи просто виходив через усі відомі щілини у старих дерев’яних вікнах. Тобто треба розуміти, що хоч конденсат і неприємне явище, але він говорить лише про одне — Ви замовили дуже гарні герметичні вікна. Нові вікна є герметичним бар’єром як для шуму, пилу та холоду, що залишаються за вікном, так і для надлишку вологи у приміщенні, що випадає у вигляді конденсату на вікнах.

Як боротися із конденсатом?

Так як ми вже визначилися з тим, що вікна не є причиною утворення конденсату, поговоримо про те, як з цією проблемою боротися. «Основним винуватцем» процесу утворення конденсату на вікнах є стара застаріла система витяжки. яка вже давно не справляється зі своїми прямими обов’язками. Тобто, для уникнення утворення конденсату на вікнах варто зробити гарну витяжку (звичайно, якщо це можливо). Якщо з витяжкою нічого вже не вдієш, залишається провітрювати приміщенні раз на 2-3 години (все залежить від приміщення і рівня вологості), це дозволить позбутися надлишку вологи і уникнути утворення конденсату.

Варто відзначити, що конденсат може випадати і не тільки на вікнах (наприклад: укоси або стіни). Але якщо у Вас і повинен випасти конденсат, то краще, якщо він випадає на вікнах, адже набагато простіше витерти вікна від вологи, ніж боротися з грибком на стінах.

Якщо з витяжкою є проблеми та вологість у приміщенні висока, а Ви якраз вирішили замінити старі вікна – є можливість значно зменшити ризик утворення конденсату на вікнах. Для цього потрібно вибрати енергозберігаючий склопакет, а також, бажано, щоб він був з газом аргон.

Розберемося як це працює: енергозберігаючий склопакет має напилення іонів срібла на внутрішньому склі склопакета (саме на тому, на якому і утворюється конденсат). Принцип роботи енергозберігаючого склопакета полягає в тому, що внутрішнє скло працює як дзеркало та відображає теплові потоки, які мали вийти на вулицю. Звичайно, це не означає, що такі склопакети взагалі не пропускають теплові потоки, але те, що вони значно скорочують теплові втрати, — факт. Цікаво те, що внутрішнє скло енергозберігаючого склопакета має температуру вище за звичайний склопакет на 3-4%. Тобто в процесі роботи енергозберігаюче скло нагрівається. Це, своєю чергою, значно скорочує ризик утворення конденсату на вікнах.
На практиці були випадки, коли для перемоги над конденсатом достатньо було поміняти звичайний склопакет на енергозберігаючий.

Висновки із статті:

  1. Конденсат утворюється через високу вологість у приміщенні.
  2. Нові вікна не є винуватцями цього явища, а навпаки, утворення конденсату на вікнах говорить про те, що Ви замовили гарні та герметичні вікна.
  3. Для боротьби з конденсатом варто регулярно провітрювати приміщення та модернізувати стару витяжку (якщо є така можливість)
  4. Енергозберігаючі склопакети значно скорочують можливість утворення конденсату на вікнах.