Расчет по телефону

(067) 123 77-55

вакуумные стеклопакеты

Незважаючи на великий технологічний прорив у виробництві, традиційних світлопрозорих конструкцій і широке поширення металопластикових вікон з енергозберігаючими склопакетами, постійне підвищення вимог до теплозахисних характеристик вимагає появи нових рішень.

Пропоновані сучасним будівельним ринком вікна вже вийшли на межу своїх можливостей.

Склопакети з «теплими» дистанційними рамками, інертним газом і напиленням i-плівок на поверхню скла досягли верхнього порогу, через який їм вже не переступити. Тому досить перспективною альтернативою їм є вакуумні склопакети. Спробуємо розібратися, що ж це таке.

Трохи фізики

Ідея використання вакууму в якості термоізоляційної прошарку в вікнах не нова. У перекладі з латині вакуум є порожнечою.

Звичайно, в земних умовах домогтися ідеального вакууму практично неможливо, так як навіть товстий шар металу або скла здатний пропускати молекули газу.

Тому, в сучасній техніці існує поняття технічного вакууму, під яким мають на увазі таке середовище, в якій тиск газу значно нижче атмосферного, наприклад, всього 1 мм рт. стовпа. Для порівняння слід зазначити, що в глибокому космосі тиск може бути в мільярд разів нижче.

Привабливістю вакууму є те, що «порожнеча” не передає ні холод, ні тепло. Іншими словами, є ідеальним теплоізолятором. Здавалося б, що найкращим рішенням для отримання «ідеального» склопакета буде вакуум між різними листами скла. Але не все так просто.

Атмосферний тиск в цьому випадку тисне на кожен квадратний сантиметр скла з величезною силою (до 100 кгс / см²), яка перевершує міцність скла на вигин. При цьому треба ще врахувати вплив вітрових навантажень і перепаду температур.

Єдиним можливим рішенням є надання склопакету властивостей моноліту. Цією проблемою фахівці займалися з дев’яностих років минулого століття. Зрештою, їхні зусилля увінчалися успіхом.

Вакуумні склопакети LandVac

На виставці Glasstec, що проходила в Дюссельдорфі в 2016 році, китайською компанією Landglass був представлений промисловий зразок склопакета LandVac, виготовлений зі спеціального ударостійкого загартованого скла.

виды вакуумных стеклопакетов

Справедлівості заради, варто відзначиті, что подібні розробки велися такоже в Японії (Nippon Sheet Glass), де в кінці дев’яностих років були віпущені перші вакуумні склопакети, та інститутом віконніх технологій в Німеччині. Але деякі технологічні проблеми обмежили їх широке поширення.

Конструктивні особливості вакуумного склопакета

При виготовленні вакуумних склопакетів не застосовуються дістанційні рамки. Відстань між листами загартованого скла встановлюється спеціальнімі розпіркамі, розміром менше міліметра по висоті и товщині. Ці розпіркі слідують в шаховому порядку на певній відстані один від одного.

Например, в склопакети LandVac крок установки розпірок дорівнює 5 см.

Саме вони надають склопакету властивостей моноліту, та не дозволяють листам скла прогинатися під дією атмосферного тиску.

конструкция вакуумного стеклопакета

По периметру склопакетів LandVac виконано особливе герметичне з’єднання полотен скла, що відрізняє їх від традиційних способів герметизації. Це з’єднання має високу стійкість до теплового розширення або стиску при перепаді температури навколишнього середовища, що дозволяє надовго зберігати вакуум між стеклами. Так, гарантований термін експлуатації склопакетів LandVac становить не менше 25 років.

І, звичайно, є спеціальна трубка з ніпелем (запірним пристроєм) через яку здійснюється відкачування повітря з вакуумної камери.

Ще однією відмінністю склопакетів LandVac від виробів інших компаній, є збільшене до 6 мм відстань між склом.

Переваги вакуумних склопакетів

Перш за все, варто відзначити високі енергозберігаючі характеристики. Збільшена до 4-6 мм ширина вакуумної камери у склопакетів LandVac практично виключає теплопередачу, хоч вона і має місце через мініатюрні розпірки.

Крізь вакуум не передається звук. Тому шум знижується на 39 дБ (не виключається повністю знову ж через розпірки). 

Менші розміри в порівнянні зі звичайними склопакетами дозволяють істотно полегшити вагу віконної конструкції.

Недоліки вакуумних склопакетів

Розпірки між склом хоч і не роблять істотного впливу на світлопропускаючі характеристики, але все ж помітні при найближчому розгляді.
Ще одним істотним недоліком можна вважати досить високу ціну, що стримує їх широке застосування.

0 0 votes
Оценка материала (необязательно)

Комментарии:

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
click fraud detection