Двокамерний склопакет
Двокамерний склопакет – виріб, що складається з трьох листів скла, які склеюються між собою через дистанційні рамки в єдиний герметичний блок. В результаті склейки між трьома листами скла утворюється дві повітряні камери.
Двокамерні склопакети є найпопулярнішими зі всіх можливих варіантів. Саме такий склопакет дає можливість досягти найвищих показників теплоізоляції та шумоізоляції вікна.
Практика показує, що робити більше двох камер у склопакеті немає сенсу, оскільки різниця у показниках практично не змінюється, а ось вага та ціна сильно зростають.
Камери можуть бути заповнені повітрям і інертними газами (це значно покращує показники опору теплопередачі).
Поширені формули двокамерних склопакетів:
- 4-10Аргон-4-10Аргон-4і
- 4і-14Аргон-4-14Аргон-4і
- 4Solar-20Аргон-4-20Аргон-4і
Галузь застосування
- Засклення квартир. У вимогах ДСТУ для нашої кліматичної зони (Київська область) передбачено обов’язкове застосування двокамерних енергозберігаючих склопакетів (у житлових приміщеннях).
- Засклення котеджів. При склінні котеджів питання енергоефективності стоїть особливо гостро. Двокамерний склопакет дозволяє досягти максимальних показників та економити як на опаленні, так і на кондиціонуванні.
- Засклення офісних будівель. Офісні приміщення потребують склопакетів з підвищеною звукоізоляцією, сонцезахистом та енергозбереженням. Все це добре поєднується у двокамерних склопакетах із правильним підбором напилень та комплектації.
- Засклення промислових будівель. При склінні промислових приміщень з високими вимогами до енергозбереження – вибір на користь двокамерних пакетів є неминучим.
Переваги і недоліки
Двокамерні склопакети мають масу переваг і саме цим обумовлена їхня популярність:
- дуже високі показники теплоізоляції та шумоізоляції (це дає можливість проектувати віконні отвори дуже великих розмірів).
- величезні можливості в комплектації (ширина склопакета дозволяє використовувати скло різної ширини)
Недоліки:
- вартість вища, ніж у однокамерного;
- вага вища, ніж у однокамерного.
Варіанти комплектації
Залежно від вимог і умов використання, двокамерні склопакети можуть мати різні властивості і характеристики. Ширина виробів дозволяє комбінувати можливості комплектації та досягти максимальних показників. Найпопулярнішими варіантами комплектації є:
- енергоефективні (застосовується скло з напиленням та закачується газ Аргон у камери)
- мультифункціональні (застосовується сонцезахисне скло, енергозберігаюче скло та закачується газ Аргон камери)
- з підвищеною шумоізоляцією (застосовується скло різної товщини, триплекс)
- протизламні (застосовується скло триплекс).
Часті питання та відповіді
Як виглядає двокамерний склопакет?
Двокамерний склопакет – це скляна конструкція, яка складається з трьох листів скла, склеєних між собою через спеціальні рамки.
Як відрізнити двокамерний склопакет від однокамерного?
Кількість листів скла можна порахувати з торцевої сторони склопакета (має бути 3 шт). Якщо такої можливості немає – піднесіть полум’я запальнички або сірник до внутрішнього скла, Ви повинні побачити три відображення.
Скільки важить двокамерний склопакет?
Залежно від товщини скла один метр двокамерного склопакета може важити від 45 кг і вище.