Меню

Замовити замір
Консультація

Натисніть, щоб закрити

Замовити замір

Де необхідно виконати замір?


Для підтвердження заміру краще:


Надіслати лист

2272535@gmail.com

Натисніть, що перейти в пошту
або можете заповнити форму нижче:

Натисніть, щоб закрити

Замовити консультацію

Додаткова інформація

067 123 7755

067 123 7755

Чому течуть пластикові вікна?

Конденсат на вікнах

Це питання є одним із найпоширеніших серед власників нових пластикових вікон. Побачивши конденсат на нових вікнах, господарі починають думати, що їх ошукали, підсунули неякісну продукцію. Давайте не поспішатимемо з подібними висновками, а спробуємо розібратися, чому ж плачуть пластикові вікна.

Конденсат утворюється через надмірну кількість вологи і повітрі. Випадання вологи на поверхні склопакетів виникає тоді, коли його температура досягає точки роси, тобто температури, при якій повітря більше не здатне поглинати надмірну вологу.

Комфортна вологість повітря 45-60%. При комфортній вологості та кімнатній температурі +20, точка роси становить +7,5…+9. Це означає, якщо температура скла опуститься нижче за точку роси, то випадання конденсату на скло неминуче.

Основна причина надмірної вологості у приміщенні – це порушений повітрообмін. Старі дерев’яні конструкції завдяки своїм щілинам і тріщинам забезпечували циркуляцію повітря навіть у закритому стані. Тому й проблем із випаданням конденсату на таких вікнах практично не виникало. Сучасні пластикові вікна якісного виробництва є абсолютно герметичні. Звідси випливає перше і, мабуть, найголовніше вирішення проблеми вікон, що «плачуть».

1. Провітрювання

Провітрювання приміщення спрямоване на оновлення повітря (використаного та насиченого вуглекислим газом), виведення шкідливих речовин (від газових плит, котлів, куріння), видалення запахів, регулювання температури та вологості повітря.

Провітрювання може відбуватися за двома принципами: тривале провітрювання через відкинуту стулку і інтенсивне провітрювання (всі вікна навстіж). У першому випадку повне оновлення повітря відбувається протягом 30-60 хвилин, тоді як у другому – досить 5-10 хвилин. Для зимового провітрювання ідеально підійде функція мікропровітрювання, яку можна встановити на пластикові вікна.

Вікно у режимі провітрювання

2. Перевірка стану вентиляційної системи

У старих будинках стан вентиляційних систем плачевний. Часто відбувається так, що сусіди по стояку замуровують вентиляційний канал. За законом, виявивши це, ви маєте право вимагати відновлення каналу.

Варто поцікавитись у ЖЕКу, чи давно вони прочищали вентиляційну шахту. У своїй квартирі перевіряйте стан вентиляційних ґрат на кухні та у ванній, при необхідності чистіть їх.

3. Енергозберігаючі склопакети

Доведено, що використання енергозберігаючих склопакетів суттєво знижує ймовірність утворення конденсату на вікнах. У таких склопакетах температура поверхні внутрішнього скла на 3-4% тепліша, так що досягти точки роси неможливо при комфортній температурі та вологості в приміщенні. Для житлових приміщень необхідно замовляти двокамерні склопакети із енергозберігаючим покриттям (енергозберігаючі склопакети).

4. Зниження теплових втрат

Значення точки роси залежить від вологості в приміщенні, так і від температури. Чим вища температура, тим вища точка роси. Для того, щоб зменшити втрати тепла, обов’язково необхідно утеплювати віконні укоси та простір під підвіконням та відливом. Не буде зайвим і утеплення стіни із зовнішнього боку.

5. Правильне облаштування інтер'єру та побуту

При виборі підвіконня для вікон варто звернути увагу на те, що підвіконня має бути такої ширини, щоб не перекривати опалювальні прилади. Тепле повітря від опалювальних приладів повинне вільно переміщатися.

Використання щільних масивних штор буде недоречним, якщо ви зіткнулися з проблемою вікон, що «плачуть», адже такі штори перешкоджають нормальному руху повітряних мас.

Всі ми любимо, коли на підвіконнях стоять вазони з кімнатними рослинами. Але, якщо ви зіткнулися з проблемою випадання вологи на вікнах, вам варто прибрати кімнатні рослини з вікна в інше місце, рослини є джерелом вологи. Сушіння випраних речей на кухні є небажаним.

Дуже важливо, щоб у будинку не було постійних джерел вологи, наприклад, затікання води з перекриття, наявність води в підвалі. Подбайте про усунення подібних проблем відразу.

Вікна «запітніли» усередині склопакета

Ви помітили вологу на склі, починаєте її витирати ганчіркою, а виявляється, що волога знаходиться всередині склопакета. Цю проблему вже не вирішити провітрюванням, сталася розгерметизація склопакета. Можливо, що волога на внутрішній частині склопакета висихатиме в теплу пору року, але потім знову повертатиметься. Розгерметизація склопакета відбувається через неякісне виробництво або помилки при монтажі віконної конструкції. У такій ситуації, на жаль, є лише одне рішення – заміна склопакета на новий.

Ми сподіваємося, що наша стаття допомогла вам розібратися, чому нові пластикові вікна плачуть у холодну пору року, а також як ефективно впоратися із цією проблемою.