Меню

Замовити замір
Консультація

Натисніть, щоб закрити

Замовити замір

Де необхідно виконати замір?


Для підтвердження заміру краще:


Надіслати лист

2272535@gmail.com

Натисніть, що перейти в пошту
або можете заповнити форму нижче:

Натисніть, щоб закрити

Замовити консультацію

Додаткова інформація

067 123 7755

067 123 7755

Як помити вікна зовні?

Миття вікон

Хочимо ми того чи ні, але опади, пил та транспортні гази залишають свої відбитки на вікнах, що позначається як на зовнішньому вигляді, так і на світлопропускній здатності вікон. Світло нам потрібне для хорошого самопочуття та створення правильно мікроклімату в приміщенні, а отже – вікна мають бути чистими.
Як правило, вікна достатньо мити двічі на рік, але це без урахування поверховості, забрудненості мікрорайону та інших умов. Якщо візуально видно, що мити треба частіше – вікна треба мити у міру їхнього забруднення.

Труднощі миття вікон у квартирі

Звичайно, якщо у Вас усі стулки робочі (всі секції вікон відкриваються) – доступ до зовнішньої сторони склопакетів спрощений і миття проходить набагато швидше та простіше. Отже, якщо Ви ще не замовили вікна (або просто як інформація на майбутнє) – при проектуванні вікон, рекомендується робити якнайбільше секцій з можливістю відкривання.
Проте більшість вікон мають щонайменше кілька глухих частин (без відкриття) і не секрет, що це пов’язано з ціною. Глухі вікна легко мити в котеджах або квартирах на першому поверсі, достатньо поставити драбину або взяти швабру з довгою ручкою.
Але, якщо Ви проживаєте в квартирі і не на першому поверсі – ця стаття саме для Вас, адже необхідно розуміти як мити вікна і не тягтися до важкодоступних місць, перетворюючи кожну мийку на нервування.

Як правильно мити вікна – загальні правила

Миття вікон можна умовно поділити на кілька етапів:

 • миття віконних рам;
 • миття склопакетів;
 • очищення та обслуговування віконної фурнітури;
 • миття комплектуючих (підвіконня та відливи)

Відразу зазначимо: спочатку треба мити пластикові вікна з вуличного боку, а потім приступати до внутрянки.

Миємо віконні рами

Починаємо з очищення пластикової рами. В якості миючого засобу можна купити як спеціальну хімію, призначену для миття пластику, так і звичайні засоби для миття посуду. Працювати треба м’якою губкою чи тканиною.
Важливо: у жодному разі не можна мити рами скребками, жорсткими губками, абразивними засобами, все це може пошкодити поверхню пвх системи та призвести до втрати первинного зовнішнього вигляду.

Миємо склопакети

Для миття склопакетів можна використовувати стандартні засоби для скла. Продаються вони у відділах побутової хімії більшості магазинів. Користуватися такими засобами дуже зручно, оскільки вони оснащені розпилювачем і є можливість добре обробити всю поверхню. Після рівномірного нанесення протріть поверхню ганчіркою. Очищайте скло зверху донизу, за необхідності – повторіть кілька разів. Важливо:

 • витерти треба насухо (щоб не було плям на склі)
 • ганчірку використовуйте мікрофібра, ну або дідівський варіант – газетою:)
 • не використовуйте засоби на спиртовій основі, інакше будуть плями.

Очищення механізмів фурнітури

 • За допомогою звичайного побутового пилососа очистіть поверхню фурнітури від пилу.
 • Протріть механізми вологою ганчіркою і дайте висохнути.
 • Якщо є можливість – змастіть фурнітуру згідно інструкції (як правило, місця де треба капнути масло помічені на самій фурнітурі).

Чим мити вікна?

Безпека – головне правило будь-якого миття вікон зовні. Не допускайте навіть думки про те, щоб вилазити за площину вікна і намагатися дотягнутися до всіх куточків. Для вирішення таких завдань існують сучасний та безпечний інвентар для миття.

Варіант 1: телескопічна швабра для миття вікон

Телескопічна швабра є Т-подібною конструкцією, що призначена для миття в важкодоступних місцях. Це дуже зручне пристосування з поролоновою губкою в якості робочої частини і спеціальна гумка для відведення бруду. Ручка може бути як фіксованою довжиною (подовженою), так і телескопічною (довжина регулюється). У зоні тримача, як правило, є страхувальний шнурок (щоб не упустити швабру).
Звичайно, до миття такою шваброю потрібно звикнути і не завжди все виходитиме з першого разу, але не варто розчаровуватися – спробуйте кілька разів і у Вас обов’язково виробиться навичка.

Як мити вікна телескопічною шваброю?

 • намочіть миючу частину (губку) миючим розчином і відіжміть її;
 • рухи мають бути горизонтальними, а потім – вертикальними;
 • якщо вікна сильно забруднені – вимийте губку та повторіть кілька разів;
 • за допомогою гумового скребка зженіть все зі скла;
 • витріть сухою ганчіркою гумовий скребок і повторюйте цю дію, поки склопакет не висохне.

Варіант 2: магнітна щітка для миття склопакетів

Магнітна щітка для миття вікон – пристосування, що складаються з двох частин (з миючими губками) з’єднаними між собою магнітом (і страхувальним шнурком). Щітка дозволяє закріпити одну частину на забруднене вуличне скло, а керувати її можна внутрішньою – іншою частиною. Таким чином, Ви перебуваючи в приміщенні, водите по внутрішньому скло одну частину, а магніт приводить в дію іншу (вона повторює всі Ваші рухи).
Ідея дуже хороша, але варто розуміти, що сильно забруднені склопакети вимити в такий спосіб буде непросто. Зусилля, що зовнішня частина прикладає до скла, залежить від сили магніту, товщини склопакета та листів скла. Досить часто, сили магніту не вистачає і щітка перестає бути ефективним засобом.

Перед тим як купувати такий пристрій, рекомендуємо ознайомитися з відгуками про конкретну модель та споживчий досвід.
Ну, і в самому кінці, зауважимо, що мити вікна треба в хорошу погоду, без вітру (щоб не простити). Заздалегідь підготуйте весь інвентар, це дозволить скоротити час на весь процес.

Часті питання та відповіді

Що ефективніше: телескопічна швабра чи магнітна щітка?

Практика показує, що телескопічна швабра ефективніша.

Як мити вікна без розводів?

 1. не застосовуйте миючі засоби на спиртовій основі;
 2. періодично оновлюйте воду.

Як мити великі вікна?

Телескопічна швабра для миття вікон Вам на допомогу.